ДЕНЬ ДВАДЦЯТИЙ. Командна робота - співпраця та спільне прийняття рішень при впровадженні CRM-ERP-BPM

ДЕНЬ ДВАДЦЯТИЙ. БУДЬТЕ. Виокремте особистий час, коли ви будете не на зв’язку і зможете погуляти, поговорити, подумати, помріяти й планувати.

Грег Маккеон. Есенціалізм.

Час для себе: перезавантаження та нові ідеї — командна робота

Командна робота рулить, вітаю вас з передостаннім двадцятим днем CRM курсу! Сподіваюся, що завдяки покроковим діям ми разом з вами розібрали багато важливих для вас питань. Схоже, що нарешті ви в змозі ефективно подбати про себе та про свій бізнес.

Виокремте час, коли ви будете не на зв’язку: погуляйте, поговоріть з близькими, подумайте, помрійте й сплануйте наступні кроки. Це допоможе вам перезавантажитися, зарядитися енергією й генерувати нові ідеї.

Сила команди: разом ми сильніші

Як показують дослідження, коли ми працюємо командою, ймовірність прийняття ефективного рішення істотно зростає, оскільки об’єднання двох людей для досягнення спільної мети збільшує потужність не вдвічі, а втричі!

Оптимальною групою для генерування ідей вважається команда з шести осіб. Один з них координує дії й приймає остаточне рішення.

Мій власний досвід підтверджує цю тезу. Мобільні групи, де люди з різними компетенціями й баченням об’єднуються для досягнення спільної мети, досягають успіху значно швидше. Але не завжди так, бо час від часу стикаюся з ситуацією, коли є учасник команди, який максимально всьому супротивиться. Як результат, така особа замість порядку вносить безлад й розлад в загальний процес.

Командна робота — приклад з тренінгу: переосмислення та прорив

Під час одного з тренінгів ми з учасниками розділились на дві групи. Мета – налагодити виробництво паперових літачків, які на випробуваннях пролетять задану відстань. Тобто, умови були прості й прозорі до нестями. Ті, хто програли, набрали меншу кількість балів у змаганні й програли. Вони за базу обрали випробувану модель, звичну для всіх. Але ніхто з тої команди не врахував момент, що час складання таких літачків доволі великий й неминуче виникатимуть проблеми з дистанцією, яку пролітають такі літачки з-за конструктивних недоліків їхньої збирання.

Перемогла команда, яка відійшла від традиційної моделі й запропонувала абсолютно нову конструкцію та технологію її збирання з мінімальною кількістю простих повздовжних згинань. Ця інновація дозволила:

 • Створити просту і якісну модель, що долала потрібну відстань навіть з доволі суттєвими вадами у складанні.
 • Збільшити кількість літачків, що випускаються за обмежений умовами час.

Ці обидва фактори зіграли вирішальну роль. 

Команда з новою моделлю не тільки виробила більшу кількість літачків 18 проти 16 і це за умови, що були проведені попередні експерименти з розробки нової формули складання. Але й кількість літачків, які подолали встановлену відстань була більшою на 7 штук: 18!!! проти 11

Тобто, ВСІ 18 одиниць, що були зібрані, подолали обумовлену відстань!

Як покращити впровадження: командний підхід

Залучення всіх співробітників до впровадження CRM-ERP-BPM системи робить процес більш ефективним. Ось кілька факторів, які дозволять вам перемагати:

 • Створюйте атмосферу довіри й відкритості. Заохочуйте конструктивний діалог, де кожен може висловити свою думку.
 • Проводьте навчання. Надайте співробітникам знання й навички, необхідні для роботи з системою.
 • Демонструйте переваги. Покажіть, як система може допомогти їм у роботі й зробити їх більш продуктивними.
 • Заохочуйте зворотний зв’язок. Збирайте відгуки й пропозиції, щоб удосконалити процес.

Як нейтралізувати малоконструктивні дії “неформальних лідерів”

На жаль, іноді зустрічаються люди, які чинять опір змінам і не обов’язково це роблять зі злого умислу. Вони можуть знаходити відмовки, щоб не тестувати нові рішення, або блокувати їх впровадження. І на емоційному рівні ви завжди будете їм програвати, оскільки ви бачите їхні протидії й це вас дратує. Тому потрібно спробувати відкараскатися від емоційних гойдалок, як би вам це не було складно.

Ось кілька можливостей, як можна спробувати нейтралізувати таких “неформальних лідерів” та максимально нівелювати їх спротив, особливо якщо у вас на меті зберегти команду, а не розвалити те, що вже якось працює:

 • Відкритий діалог. Поговоріть з ними, щоб зрозуміти їхні занепокоєння й дати відповіді на їхні питання.
 • Демонстрація результатів. Покажіть їм, як система вже принесла користь іншим відділам.
 • Залучення до прийняття рішень. Дайте їм можливість висловити свою думку й відчути свою причетність до процесу.
 • Підтримка з боку власника бізнесу. Важливо, щоб власник чітко й недвозначно висловив свою підтримку впровадження й продемонстрував, що він не буде йти на поводу у “неформальних лідерів”.

Завжди є сенс пам’ятати, що командна робота й відкритий діалог – це ключ до успішного впровадження будь-якої системи. І якщо ви самі готові до змін, шукайте нові рішення й не бійтеся йти на ризик, навіть коли відчуваєте неабиякий опір зі сторони колег. 

З досвіду впровадження одного з проєктів можу сказати, що команда дуже складно сприймала новий продукт та роботу по-новому, але перемогли м’які та постійні дії одного зі співвласників бізнесу, де я впроваджував систему. На сьогодні команда не уявляє собі, як вони раніше могли робити все те саме, але не системно, а хто як собі придумав.

Готові рішення: економія часу й ресурсів

Якщо у вас немає часу або ресурсів на розробку й впровадження власної системи, ви можете скористатися готовими рішеннями з перевірених у часі шаблонами бізнес-процесів.

Переваги готових рішень:

 • Швидке впровадження: система може бути запущена в роботу протягом декількох тижнів й цьому сприяє командна робота, особливо під час впровадження.
 • Економія коштів: ви платите лише за те, що вам дійсно потрібно.
 • Перевірена ефективність: система вже використовується іншими компаніями й довела свою ефективність.
 • Підтримка: ви отримуєте доступ до служби підтримки, яка допоможе вам у роботі з системою.

Кожний наступний практикум індивідуальний

Якщо ви хочете краще розуміти можливості процесного підходу до керування бізнес-процесами, залишайте замовлення за ЦИМ посиланням.

Увага, ми можемо з вами узгодити план практичних занять згідно з особливостями вашого бізнесу.

Тобто, кожний практикум може стати індивідуальним для кожної наступної команди. У нас нема абсолютно однакових рішень, оскільки всі бізнеси різні настільки, наскільки відрізняються самі бізнесмени. Але, у кожного практикуму є стрижень, біля котрого й формується навчання — це бізнес-процеси, які в базі своїй однакові у всіх.

На своєму особистому практикумі ви:

 • Ознайомитеся з основними принципами процесного підходу.
 • Навчитеся виявляти й описувати бізнес-процеси.
 • Опануєте методиками оптимізації бізнес-процесів.
 • Отримаєте шаблони базових процесів, щоб їх адаптувати під себе.
 • Навчитеся використовувати BPM-системи для автоматизації власних бізнес-процесів.

Запрошую вас до співпраці!

Я буду радий допомогти вам у виборі й впровадженні CRM-ERP-BPM системи, яка буде відповідати вашим потребам.

Кошик
Прокрутити вгору