Ви шукаєте, що можна подивитись в україномовному Youtube й отримати користь, а не лише для того, щоб розважитися й вбити час, який витратили на перегляд відеоконтенту.
Далі пропонуємо добірку з 24 топових за змістом україномовних каналів. Автори нададуть вам снаги, а їх матеріали згодяться, як джерело інформації не тільки цікавої, але й корисної з точки зору щоденної практики.
Зараз батьки активно шукають відповідь на те, що запропонувати своїм малюкам, які витрачають час, коли передивляються відосики від російських блогерів. Поки що такий контент домінує, оскільки його дуже багато.
Ми нарахували близько 34 860 800 підписників 24 україномовних каналів!
Пропонуємо вашій увазі добірку від 24 українських youtube-блогерів, які знімають українською.
Канали вже мають значну кількість підписників завдяки якісним відео. Крім того, навіть у ці складні часи продовжують генерувати контент. Дехто з них із самого початку працював українською, дехто перейшов на солов’їну після 24 лютого.
1 – Майстерня процесів В’ячеслава Легези – X тис. підписників 🙂
Посилання на канал ТУТ
Офіційний канал Майстерні бізнес-процесів iCOLOR OneBox, з’явився у 2013 році, але перша публікація відбулася тільки у 2016 і з того моменту постійно поповнюється.
ДЛЯ КОГО КАНАЛ:
для малих підприємців, мета яких керувати підприємством, отримувати оперативні дані по діяльності, контролювати й збільшувати прибутки, зменшувати завантаженість всіх співробітників операційною діяльністю тощо.
ПРО ЩО КАНАЛ:
про бізнес-процеси та їх впровадження, як роблять насправді і як робити краще. Які рішення справді допомагають, а які тільки навантажують. Чи бувають автоматизації шкідливими й чому так. Звідки беруться криві й логічно недосконалі рішення, якими підприємці починають бездумно користуватися кожний день й чому такі рішення — шлях до постійних помилок та поламок.
2 – ROZETKA (174 тис. 78 тис. підписників)
Молодий й зростаючий за кількістю підписників YouTube-канал інтернет-магазину ROZETKA. Перше відео на каналі датовано січнем 2021 року.
ДЛЯ КОГО КАНАЛ:
для найширшого кола користувачів електронної та побутової техніки тощо, яким цікаво відстежувати тренди на ринку й бути в курсі всіх новинок, що з’являються в продажу.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Офіційний YouTube-канал інтернет-магазину ROZETKA. У нас ви побачите детальні огляди та тести смартфонів, телевізорів, навушників, ноутбуків, смарт-годинників та іншої електроніки. Також ми періодично робимо відео з корисними порадами-лайфхаками, пояснюємо про сучасні технології, а кожної п’ятниці робимо добірку найцікавіших новин зі світу інтелектроніки. Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвіночок, щоби не пропустити жодного відео!
Перше відео, починаючи з 24 лютого, з’явилось на каналі вже 11 березня. Оскільки реалії змінилися, контект ROZETKA почала формувати з урахуванням того, що відбувається в Україні та світі. Тепер ви можете отримати багато корисних порад, переглянути аналітичні й практичні відео, а не тільки огляди й гаджети.
Посилання на канал тут.
3 – Падон (89,1 тис. 78,8 тис. підписників)
Юліан Грицевич заснував цей канал ще в 2011 році, йому було тоді 19.
Родом зі Львова й з самого початку контент публікує виключно українською. За вахом Юліан – контент-мейкер, стрімер, подкастер та актор озвучення. Він один з перших, хто розповідає про ігри на YouTube виключно українською. Дотепно й доречно про ігрові цікавинки.
Посилання на канал тут.
Автор розбирає ігри, при цьому увагу приділяє й обзорам гаджетів, яким користаються гемери, анонсує новинки зі світу електронних ігор. 24 лютого відзначається тим, що Патон акцентує військові ігри в Україні. А ще Юліан зняв відео, де розказав, як москальскі ігри прикидаються українськими й так спритно приховують свою справжню сутність, що можна й помилитися зі справжнім вибором.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Ігри – це любов.
Я розповім, чому ігри це не лише розваги для діток, а повноцінний пласт мистецтва, який часом в рази перевершує фільми та книги. Це окремі світи, де кожен з нас має можливість прожити тисячі унікальних життів.
Загальна інформація: Юлік зі Львова, роблю україномовний розважальний контент. Творю виключно українською, щоб розширювати україномовний медіапростір і довести, що й рідною мовою можна знайти гідний вміст. Один з першопрохідців україномовного ігрового сегменту на ютубі: починав з летсплеїв, а далі стріми, огляди і новини про ігри. Створюю контент на цьому каналі з 2012 року і за цей час експериментував з форматами – озвучки, скетчі, розмовні, розважальні відео та навіть огляди техніки. Що ж буде далі? Час покаже. Залишайся і побачиш 🙂
4 – Dima Maleev (142 тис. 121 тис. підписників)
Посилання на канал тут.
У 2019 році розробник і блогер зі Львова – Діма Малєєв, створив та запустив власний YouTube-канал українською. І коли ваша мета – отримати корисні поради та інформацію від it-шніка, то вам саме сюди:
- IT-новини,
- варіанти входу до IT,
- вибір IT-компанії тощо.
З 24 лютого Діма ставить акценти на моментах, коли пропагандоси з московії використовують відповідні свому фаху технологій, а головне – розповідає про можливості й напрямки розвитку IT під час війни в Україні, створює та розповсюджує нові меми.
ПРО ЩО КАНАЛ:
: D / MALEEV: Мене звати Діма!
5 – OLDboi (201 тис. 144 тис. підписників)
Ще один канал українською про ігрову Авторський канал про відеоігри українською OLDboi працює на YouTuіндустрію. Започаткований в 2007 році й до пандемії канал наповнювався авторськими стрімами, як проходити ігри, також було небагато інформації щодо ігрових новинок.
Посилання на канал тут.
Як каже автор, головним джерелом доходу канал став лише тоді, коли він втратив роботу. Ось ТУТ він ділиться власною історією.
OLDboi продовжує робити відеоогляди ігрових продуктів від українських розробників, розбирає сюжети, що лягли в основу, а також показує, як проходити ігри. З 24 людтого важливою частиною стали ключові моменти історії українського кіберспорту та рашизму в ньому, порушує мовні питання щодо ігор, й розбираєі зашквари, що трапляються в геймінгових й гемблінгових компаніях.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Авторський канал про відеоігри українською. Дай Боже!
6 – Alex_D20 (154 тис. підписників)
Канал працює з 2015 року, автор знімає й викладає контент винятково українською. Розповідає про ігри взагалі, про ігри з України й про Україну. Приділяє увагу версіям, що виходять для різних платформ у виконанні для десктопів чи смартфонів.
Посилання на канал тут.
Останнє відео Аlex D20 опублікував більш як три місяці тому. Цілий цикл він присвятив грі ARMA 3, події якої відбуваються прямо в нашому сьогоденні й тісно переплітаються з реальними подіями війни, яку розв’язали московити проти України та нашого народу.
ПРО ЩО КАНАЛ:
► Про ігри українською мовою, українські ігри та ігри про Україну на ПК та смартфон!
► Якісний контент на YouTube виключно українською мовою!
► Канал існує на Ютуб з 2015 року
► Контакти для серйозних пропозицій alexd20job@gmail.com
Український ютубер, український блогер, український стрімер Аlex D20 (Алекс Д20, Алекс Д 20) українські ютубери, український youtube, відео українська мова, україномовний ютуб, український стрім, ютубери з україни, Український ютуб
7 – Історія для дорослих (317 тис. 183 тис. підписників)
Олег Криштопа в своєму відео блозі вирішив розказувати не суху історію й факти, він викладає події з точки зору Людей, що жили. Людські слабкості й пристрасті, ємоції й впливи, все це є у історіях письменника – автора історичного телепроєкту «Машина часу».
Посилання на канал тут.
Відео автор знімає й викладає 2–3 рази на тиждень, запускає прем’єри, тривалість переважно до 30 хвилин.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Уроки історії в школі відбили вам інтерес до неї? Знайомо до сліз!
В нас тут не буде нудних дат. Зате буде – про секс, раси, нації, релігії, зради, любов і війни.
Письменник і телеведучий, автор історичного телепроекту “Машина часу” Олег Криштопа розказуватиме невідомі історії про відомих людей. Ким вони були, що їли, в кого закохувалися і чому страждали? Як їхні особисті пристрасті змінювали наше з вами минуле й творили історію, яку ми знаємо? Канал “Історія для дорослих” знову зробить минуле великим і цікавим!
8 – Ragulivna (223 тис. 200 тис. підписників)
Тетяна Микитенко заснувала канал у січні 2014 року. З того часу підписниками стали більш ніж 200 тисяч людей, з якими авторка ділиться тим, що називає агресивним несмаком українського бомонду. Трансляція відбувається з початку існування ресурсу виключно українською.
Посилання на канал тут.
Авторка критично ставиться до подій та до Людей, що беруть в них безпосередню й активну участь: українських та іноземних політиків, співаків та співачок. Влучні й завжені з ситуацією коментарі щодо політичних подій в Україні та світі. Щоб було вам трохи зрозумілішим, то багато разів модератори YouTube блокували трансляції, посилаючись на наявність «ворожих висловлювань».
Блогерка активно популярізує українську мову, багато матеріалів присвячує саме цій темі.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Блоґ про агресивний несмак українського бомонду і не тільки.
9 – Цікава наука (269 тис. 222 тис. підписників)
Як вважаєте, чи стає більшість Людей освіченішими, або загальний рівень знань падає? Якщо порівняти з попереднім досвідом, то людство в цілому й кожен індивід збагачувалося знаннями й ці знання активно пропагувалися у маси. Але останні десятиріччя свідчать, що рівень обізнаності падає, а рівень “щось десь почув й верзу нісенітниці” зростає.
Щоб підвищити рівень наукової обізнаності, автори каналу поставили за мету перекладати й озвучувати корисні науково-популярні та освітні відео з різних галузей науки:
- фізики,
- астрономії,
- біології,
- географії,
- математики тощо.
Простими словами про складні явища з упором на прикладні теми.
Посилання на канал тут.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Переклад і озвучення науково-популярних та освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Метою каналу є покращення ситуації із науковою грамотністю серед глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою.
10 – Бегущий банкир (270 тис. 246 тис. підписників)
Андрій Оністрат найкращим чином розповів зам про себе, хоча й російською.
Посилання на канал тут.
З початку активної фази війни активність блогера знизилася, але він продовжує давати корисні поради й аналізувати поточну фінансову й не тільки ситуацію. Дещо змінилося навкруги й Андрій, як і більшість українців перейшов на трансляції рідною мовою.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Я Андрей Онистрат – предприниматель, спортсмен, Ironman, коуч. За свою долгую карьеру открывал не один бизнес, работал в банковском секторе, а позже управлял собственным банком. Но как и в жизни каждого человека у меня были и взлеты и падения. Но единственное что у меня никогда не получалось это – сдаваться! В 25 лет я стал миллионером. Неоднократно приодалевал полные дистанции Ironman – соревнования, которое считают одним из наиболее сложных в мире. Пробежал все 5 марафонов серии World Marathon Majors. С тех пор меня называют Бегущим Банкиром. Моя цель – изменить мир! Чтобы ее реализовать был создан этот канал. Это влог о спорте, мотивации, развитии, личностном росте. Моими гостями становятся самые успешные люди, которые добились успеха в жизни своим трудом и могут поделиться опытом с вами благодаря влогу Бегущий Банкир. За несколько лет существования канала, в лучшую сторону изменили свои жизни десятки тысяч людей.
11 – Клятий раціоналіст (338 тис. 260 тис. підписників)
Артем Албул в 2017 році створив й веде власний блог, з визиваючою назвою Клятий раціоналіст. Знімає одне-два відео на місяць й пропонує підписникам матеріали, в яких пропагує раціоналізм й потяг до наукових підходів у пізнанні та аналізі.
Посилання на канал тут.
Починав шлях до блогерства, як телеведучий й футбольний коментатор. У своєму відео-блозі розвінчує псевдонаучні теорії, викладає цікаві факти й події.
До 24 лютого 4–5 разів на місяць, або щотижнево виходило нове відео, але зараз кількість контенту скоротилася до 1–2 відео-матеріалів.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Україномовний науково-популярний контент. Пропаганда раціоналізму. Презумпція наукового методу.
12 – Ukraїner (370 тис. 277 тис. підписників)
Опис до каналу Ukraїner, заснованого у 2016 році, звучить лаконічно — «Україна зсередини».
Посилання на канал тут.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Україна зсередини.
До контенту ввійшли відеорозповіді про культуру України, історії міст і громад. Після 24 лютого автори каналу додали до контенту акцент на населених пунктах і що відбувалось там в умовах війни. Крім того, окреме місце посіли меми війни.
13 – Фрілансер по життю (313 тис. 303 тис. підписників)
Засновник та автор каналу – Женя Андріканіч, він займається розробкою сайтів.
Посилання на канал тут.
До 24 лютого контент каналу був наповнений переважно, якщо не повністю російськомовним контентом, але війна розставляє власні акценти й Женя спілкується з нами українською.
Новеньке відео з’являється приблизно один раз на місяць, але іноді бувають й довші затримки.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Привіт! Це «Фрілансер по життю»! Мене звуть Женя Андріканіч, я IT – спеціаліст, займаюся розробкою сайтів. На цьому каналі, я регулярно і в максимально доступному форматі ділитимуся з тобою своїм досвідом, напрацюваннями, секретами та лайфхаками! – Розкажу як розпочати кар’єру IT-фахівця з нуля та гідно заробляти. – Поділюсь технічними навичками та уроками з HTML-верстки. – Допоможу навчитися працювати коли хочеться, а не коли скажуть, проводити більше часу з сім’єю та друзями і не пропускати справді важливі події свого життя. І зовсім не важливо, 15 тобі чи 40, ти айтішник чи ні, прямо зараз підпишись на канал і пам’ятай – Живи, а працюй у вільний час! ©
14 – Geek Journal (364 тис. 309 тис. підписників)
Блогер з Запоріжжя Олексій Вікторович Шкробинець заклав цей канал у 2012 році. У травні 2016 року вийшли перші відео-матеріали. До глядачів ведучий звертається, як Тайлер Андерсон, до речі є й однойменний канал. пов’язаний з цим ресурсом і у якого наразі трохи більше 79000 підписників.
Посилання на канал тут.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Канал, що вижив!⚡️ Привіт, наша улюблена людина! Тебе вітає канал Geek Journal, де ти зможеш знайти огляди українських та світових фільмів, актуальні новини зі всього світу та ще багато цікавого (бо нам хочеться в це вірити) контенту. Ми також маємо другий канал, де інколи щось виходить, тому будь так ласкавий, завітай ще й туди!
Фільми
«Загін кіноманів» (690 тис. 475 тис. підписників)
Канал «Загін кіноманів», який веде актор і відеоблогер Віталій Гордієнко, працює з червня 2016 року.
Крім оглядів кінострічок та інтерв’ю з відомими акторами та режисерами, останнім часом Віталій робить окремі відео про українські фільми, акцент на українському озвучанні та місце України в російських фільмах і рекламі.
Контент на каналі виходить із періодичністю одне-два відео на місяць.
Посилання на канал тут.
Keddr.com (626 тис. 623 тис. підписників)
Канал є з 2010 року, і він один із перших, на той момент російськомовних, техно-каналів.
Його засновниками стали Семен Кременюк та Олександр Ляпота, які в своїх відео вирішили зробити акцент на «креативно про IT» і на цьому залучити аудиторію.
Через вісім років після відкриття Семен залишив канал і перейшов до роботи за найманням.
Після початку повномаштабної війни в Україні Олександр Ляпота разом із колегами почав транслювати відео українською, але, як зазначив в одному роліку, можливий контент і російською, якщо він захоче, щоб інформація в ному потрапила саме до росіян.
Зараз на Keddr.com виходять відеоогляди гаджетів, добірки техно-новин, відео складання ПК із різними характеристиками, PC4TV — білдлог проєкту складання ПК для перегляду відео та геймплея в 4К.
Посилання на канал тут.
«Техносвіт»
«Алло» (659 тис. 687 тис. підписників)
Канал, створений із 2011 року, мав багато щоденних відео про огляди гаджетів, інструментів та інших технічних новинок, які, в тому числі, доступні для купівлі в однойменному інтернет-магазині.
Але з лютого цього року з початком повномаштабного вторгнення відео на каналі перестали виходити, контент відновився лише місяць тому з огляду екшн-камери та новинок смартфонів.
Посилання на канал тут.
Новини
«Телебачення Торонто» (931 тис. 732 тис. підписників)
«Телебачення Торонто» позиціює себе як незалежна транснаціональна мультимедійна корпорація.
Канал існує на YouTube з жовтня 2012 року. «Телебачення Торонто» — власний проєкт Романа Вінтоніва (псевдонім Майкл Щур).
Про життя «Телебачення Торонто» під час війни нашому кореспонденту Олексію Дзюбі розповіла Олександра Гонтар, сценаристка, ведуча, поетка та різнороб каналу.
Посилання на канал тут.
Про авто
InfoCar: тест-драйвы авто (767 тис. 733 тис. підписників)
Створений у квітні 2012 року Павлом Кашчуком, InfoCar, за описом, найбільший автомобільний портал України, який викладає контент про тест-драйви, новини, відео, підбір автомобіля, ціни в салонах, акції, знижки від автомобільних дилерів.
З початком повномаштабної війни в Україні Павло, який зараз служить у лавах захисників України, розбирає на камеру трофейну російську техніку.
Автори контенту перейшли від російської мови на українську в частині опублікованих на каналі відео. Російськомовним залишився контент, який автори хотіли донести користувачам із рф.
Посилання на канал тут.
«імені Т. Г. Шевченка» (961 тис. 764 тис. підписників)
Українські письменники та кобзарі брати Капранови створили квітні 2020 року YouTube-канал, де публікують цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, прапор, герб, гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко).
Посилання на канал тут.
BIG MONEY (825 тис. 874 тис. підписників)
Посилання на канал ТУТ
На жаль, Євген з початку війни не викладає матеріали, оскільки займається волонтерською діяльністю. Ось ТУТ посилання на його Face Book акаунт.
ПРО ЩО КАНАЛ:
Евгений Черняк, владелец Global Spirits запустил проект Big Money. Он проводит честные интервью без воды, политики и цензуры с такими же бизнесменами, как он. Только практическая информация, только факты для тех, кому нужны большие деньги.
Наука
Ridddle UA (3,52 млн 3,68 млн підписників)
Ridddle UA — український канал про корисне просвітництво.
Хоч дата створення каналу в описі — лютий 2014 року, але за такої кількості підписників, викладено лише 4 відео від 6,5 до 11,5 хвилин про мультивсесвіт, підтверджений телескопом «Вебб», червону пляму на Юпітері, факти про Середньовіччя та вимирання динозаврів. Та, кажуть, що робота над контентом продовжується.
Посилання на канал тут.
Останній Капіталіст
Підписалося 306 тис. користувачів
Про канал: Тут кують українське економічне диво