Прогнозуємо, щоб боротися з вигорянням та зберігати стабільність співробітників

Протягом останніх років керівники компаній та відділів кадрів почали усвідомлювати, наскільки важливо відстежувати психічний стан персоналу. Саме цим займається HR-аналітика. Вона виявляє розлади серед співробітників, такі як вигоряння, депресія та тривожність, а також ризики їх виникнення, і дозволяє усувати їх у реальному часі. Розповідаємо, як облаштовані подібні інструменти та як їх застосовують у різних компаніях.

Ми готуємо програму, щоб підвищувати стійкість співробітників. В нас вже є готовий алгоритм, який розробили й реалізували в операційній системі OneBox OS. За допомогою науки про дані визначаємо настрої співробітників і передбачаємо їхню поведінку. Технологію вже використовують такі компанії як Marriott, Ford Motor Co. та Roche Genentech.

Я припускаю, що коли почнемо розуміти та прогнозувати поведінку співробітників, це можна з успіхом використовувати, щоб керувати бізнес-процесами, а не тільки персоналом, що вплине на операційну діяльність та фінанси будь-якого бізнесу. Щоб взаємодіяти усередині команди, використовуємо декілька бізнес-процесів, що об’єднані в групу. Передивіться для початку процес Проста задача, з елементами логіки. Але у себе ми пішли далі й використовуємо Проєкт — робота у команді.

Як працює платформа iCOLOR OneBox

 

Співробітники відповідають собі на питання, які дозволяють визначити їхній профіль. Інструмент оцінки OneBox збирає емоційні та когнітивно-поведінкові дані, наприклад, як людина ставитися до своєї роботи й чи відчуває підтримку з боку керівників та членів сім’ї.

Почніть кар’єру HR-менеджера з нуля – порівнюйте найкращі програми навчання та читайте відгуки в каталозі курсів управління персоналом.

Щоб платформа працювала ще краще, ми продовжуємо накопичувати особисті дані, зараз вже є велика кількість інформації про сотні співробітників малих підприємств, оскільки саме на цей сегмент підприємницької діяльності ми орієнтуємося. Розробляємо прогностичні алгоритми, аналітику та моделі, щоб узагальнити цю інформацію та подати її роботодавцям. Продукти та процеси компанії дотримуються правил конфіденційності.

 

Продукт, який допомагає не тільки виявляти проблеми, але й запобігати їм

 

Якщо система визначить, що у співробітника надто високе навантаження, вона може порадити зробити невелику паузу та нагадати про необхідність піклуватися про фізичне здоров’я.
А якщо людина зазнає психологічних труднощів, то їй порекомендують скористатися ресурсами для психічного здоров’я, що пропонує роботодавець.

Я вважаю, що: «Дані та їх аналітика призначені для далекоглядних організацій. Та з’являється можливість виявляти деякі закономірності та бути готовим до ризиків. І це — суттєва перевага перед іншими бізнесами, що системою не користуються».

 

Що про це думають роботодавці

 

Брентон Томас, засновник і CEO агентства цифрового маркетингу Twibi, вважає, що таке прогностичне аналітичне рішення є ключем до того, щоб розуміти думки та почуття співробітників. Це стосується і вигоряння, яке може виникати з різних причин — від перероблювання та нереалістичних очікувань керівництва до відсутності самостійності та поганого балансу між роботою та особистим життям у працівників компанії.

«Усунути всі ці фактори неможливо, проте прогнозний аналіз допомагає організаціям визначати, хто зі співробітників найбільш схильний до ризиків і вживати заходів щодо їх зниження», — стверджує Томас.

Щоб будувати моделі, ми у себе використовуємо різні джерела даних, зокрема:

  • огляди результативності,
  • дані відстеження робочого дня,
  • листи в електронній пошті;
  • поведінку в та соціальних мережах.

При цьому важить зазначити, що корисно впроваджувати ключові показники ефективності та панелі моніторингу. Це дозволить не просто прогнозувати поведінку, але контролювати точність прогнозів та вплив заходів, що роботодавець вживає на практиці.


Читайте на тему: Як визначити вигоряння: чотири ознаки


Технології прогнозування – не єдиний інструмент для відстеження стану працівників. Деякі вважають, що і простіші рішення можуть виявитися ефективними.

Емілі Купер, засновниця та генеральний директор онлайн-магазину Oliver Wicks, для цих цілей використовує регулярні опитування, які надсилає відділ кадрів. Компанія також створила програму наставництва.

“Коли ми дізнаємося, що співробітник переживає складний період, ми обов’язково зв’язуємося з ним і з’ясовуємо, як полегшити його проблеми”, – розповідає Купер. У такому разі йому можуть запропонувати консультації чи вихідний.

Анна Кодалло, CTO платформи для відстеження репутації медичних фахівців Key Opinion Leaders, зазначає, що просте спостереження за командою допомагає прогнозувати вигоряння та інші проблеми. Наприклад, відсутність на робочому місці без особливої ​​причини може означати, що людині не під силу впоратися з поточним рівнем вигоряння.

“Деякі люди залежні від стресу — вони несвідомо привчили свій розум і тіло виконувати роботу навіть у стані стресу”, – пояснює вона. На її думку, розв’язання цієї проблеми може стати відстеження робочого навантаження та обов’язків, регулярні консультації, управлінські тренінги та запровадження оплачуваного неробочого часу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик
Scroll to Top